سایونا
آشنایی با برند سایونا

اگر شما نیز با برندهای لوازم خانگی موجود در بازار این روزها آشنایی داشته باشید، مطمئنا مدتی تقریبا طولانی است که نام برند سایونا را شنیده‌اید. این برند تولیدکننده لوازم الکترونیک منزل و مراقبت شخصی، یکی از جمله برندهای فعال در بازار کشورمان است. با توجه به این موضوع که در بازار امروز برندهای متنوعی وجود دارند، شناخت این برندها افراد را در راستای انجام خرید بهتر و مطمئن‌تر راهنمایی می‌کند. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی این برند بپردازیم.

درباره برند سایونا

این برند خود به عنوان یک تولیدکننده برجسته محصولات الکترونیک، لوازم خانگی و محصولات مراقبت شخصی وارد بازار شده است. تاسیس این شرکت در سال 1992 و توسط گروه صنعتی نینجا صورت گرفته و هدف اساسی از ایجاد چنین برندی ورود پر قدرت و همه‌جانبه در بازار محصولات هدف بود. این شرکت از ابتدای امر، فعالیت خود را در راستای ورود به بازارهای بین‌المللی به عنوان یک تامین کننده شناخته شده در بازار هدف خود شروع و استراتژی‌های خود را نیز بر همین اساس تدوین کرد.

در حال حاضر دفتر مرکزی و ساختمان‌های اصلی این برند در کشور امارات متحده عربی قرار دارد. با وجود اینکه به دلیل گسترش فعالیت، معمولا محصولات و دفتر این برند بر اساس نوع فعالیت در اقصی نقاط جهان وجود دارند. یکی از اهداف این مجموعه، ارائه لوازم خانگی برقی و محصولات مراقبت شخصی، با کیفیت مناسب، و قیمت رقابتی در حوزه‌های فعالیت خود است.

امروزه برند سایونا با گسترش طیف وسیعی از محصولات با کیفیت خود، از جمله یخچال فریزر، محصولات تهویه مطبوع، ماشین لباسشویی، جاروبرقی، اتو، اجاق ماکروویو، محصولات مراقبت شخصی، محصولات سرگرمی و لوازم مختلف آشپزخانه توانسته است تا خود را به عنوان یک تولیدکننده مورد توجه، به بازار جهانی معرفی کند.

سایونا
انواع محصولات مراقبت شخصی سایونا

ماموریت برند سایونا

مشابه هر شرکت و یا سازمانی که قصد رقابت و فعالیت در بازار امروز را دارد، برند سایونا نیز برای فعالیت خود، ماموریت‌هایی را در 4 محور کلی افزایش کیفیت و نوآوری، طراحی، قیمت و خدمات پس از فروش، تعریف کرده است که در ادامه به بررسی این موارد می‌پردازیم.

افزایش کیفیت و نوآوری

این برند تلاش دارد تا در زمینه استفاده از فناوری روز در محصولات خود و ایجاد ارزش پایدار برای مشتری، در زمره رهبران بازار قرار گیرد. در واقع تلاش این برند بر این است تا با بهره‌گیری از تکنولوژی، در زمینه کیفیت محصولات، سرعت ارائه خدمات، تولید محصولات جدید و بهبود بهره‌وری، رتبه اول را در سطح بین‌المللی کسب کند.

طراحی

سایونا قصد دارد تا با طراحی محصولاتی جذاب از دید بصری، در عین حفظ کیفیت، توجه خریداران را به خود جلب کند. سیاست کلی این برند در زمینه طراحی، ترکیب سنت و مدرنیته، بر اساس عوامل فرهنگی موجود در کشورهایی است که در آن‌ها فعالیت دارد.

سایونا
طراحی نوآورانه سایونا

قیمت

هدف‌گیری حضور محصولات این برند، در بخشی از بازار است که حساس‌ترین رفتار را نسبت به قیمت محصولات دارند. به همین جهت است که تلاش می‌کند تا رهبر قیمت در بازار بوده و هم‌زمان با تولید محصولات با کیفیت، قیمت محصولات تولیدی را نیز در سطح قابل قبولی برای مشتریان حفظ کند.

خدمات پس از فروش

این برند رابطه خود را با مشتری تنها به زمان فروش محدود نکرده و تمام تلاش خود را می‌کند تا در تمام مدت استفاده مشتری از محصول مورد نظر، رضایت او را جلب کند. ارائه خدمات پس از فروش به شکل‌های مختلف و از طریق نمایندگی‌های موجود در هر کشور، روشی است که این برند پیش گرفته و در این راستا در نظر دارد تا رتبه 1 ارائه خدمات پس از فروش در بازارهایی که فعالیت دارد را به دست آورد.

فروشگاه اینترنتی برای خرید
خدمات پس از فروش

دامنه فعالیت برند سایونا

برند سایونا در بازارهای مختلفی از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس، خاورمیانه، آفریقا، آسیا، کشورهای اروپایی و روسیه فعالیت دارد و توانسته سهم قابل توجهی از بازار را کسب کند. در کشور ما نیز این برند سال‌هاست که فعالیت دارد و توانسته جایگاه خود را به عنوان برندی مطرح در زمینه تولید لوازم خانگی برقی تثبیت کند.

انواع محصولات

به صورت کلی محصولات این برند را می‌توان در 3 دسته کلی محصولات سرگرمی، مانند سینما خانگی، لوازم خانگی، مانند پنکه، جاروبرقی، اتو، ظرف گرم نگهدارنده غذا، تثبیت کننده ولتاژ برق، حشره کش برقی و سایر موارد از این دست و محصولات مراقبت شخصی برقی که عموما برای مراقبت از پوست و مو هستند طبقه‌بندی کرد.

فروشگاه اینترنتی برای خرید
نمونه محصولات سایونا در زمینه سرگرمی

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

در این مقاله به بررسی برند سایونا به عنوان یکی از برندهای فعال در زمینه بازار لوازم خانگی برقی موجود در کشورمان پرداختیم. ابتدا آشنایی مختصری با برند پیدا کرده و پس از آن به جهت شناخت بیشتر به بررسی ماموریت‌های این شرکت در 4 محور کلی افزایش کیفیت و نوآوری، طراحی، قیمت و خدمات پس از فروش پرداختیم. در ادامه بیان کردیم که محصولات این برند در سه دسته کلی سرگرمی، لوازم خانگی و محصولات برقی قابل طبقه‌بندی هستند.