بهترین روش تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی که باید بدانید

در این مقاله قصد داریم تا راجع به موضوع تقلبی و یا اصل بودن کالای خریداری شده بپردازیم. این کالا می تواند شامل هر محصولی باشد. ولی موضوع مورد بحث ما در این مقاله تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی است. و ما انواع روش های آن را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

همانطور که می‌دانید افراد در زمان خرید هر کالایی باید دقت و توجه ویژه‌ای به نوع خرید و جنس کالای مورد نظر داشته باشند. تا بتوانند یک کالای مورد قبول و مناسبی را خریداری کنند. دقت و توجه در این باره به چه معناست؟ یعنی اینکه اصالت و یا به اصطلاح تشخیص اورجینال بودن یک کالا، نیازمند رعایت اصول و قواعدی است که ما به شما خواهیم گفت.

بهترین روش تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی

حتما برای شما این اتفاق افتاده است که برای خرید لوازم خانگی به بازار رفته‌اید و  فروشنده یک جنس با دو مدل به شما معرفی کرده است. در این شرایط شما به این موضوع فکر خواهید کرد که کدام یک از این اجناس اصل و کدامیک تقلبی هستند. نگران نباشید ما اینجا هستیم تا به شما در این مورد کمک کنیم و روش تشخیص لوازم خانگی اصل را برای شما بیان کنیم.

تخفیف‌های بالا و قیمت پایین لوازم خانگی

اولین مرحله در این باره وجود تخفیف‌های مشکوک است. این اصل می‌تواند راهنمای خوبی برای تشخیص باشد. چراکه وقتی شما کالایی می‌خرید که مقدار بسیار زیادی روی آن تخفیف خورده است باید به اصل بودن آن کالا شک کنید؛ زیرا برندهای معتبر، اگر تخفیفی برای کالای خود قائل شوند، بسیار جزئی و محدود خواهد بود، نه اینکه یک تخفیف 50 درصد به بالا را شامل شود.

قطعا با خرید این لوازم خانگی و یا هر کالایی با این شرایط، نوع تقلبی آن را خریده‌اید. این اولین علامت در تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی است که اگر دقت کافی به آن داشته باشید مطمئن می‌شوید که ممکن است پای کلاهبرداری و یا تقلب در میان باشد.

"تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی

روش تشخیص لوازم خانگی اصل و تقلبی از طریق کیفیت محصول

کیفیت یک محصول خود بازگوی اصل و یا تقلبی بودن آن است که می‌تواند نشانه خوبی از اصالت محصول نیز باشد و در بحث تشخیص لوازم خانگی اصل و تقلبی مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال در خرید لوازم خانگی دقت به بدنه یک محصول می‌تواند اطلاعات درستی به شما دهد. به این صورت که ممکن است از یک پلاستیک بی‌کیفیت برای بدنه محصول استفاده شود.

 کیفیت محصولات غیر اصل بسیار مشخص است و ممکن است که جنس‌های جایگزین و ارزان به جای اجناس اصل و باکیفیت استقاده ‌شود. مواد تقلبی و بی‌کیفیت، می‌تواند از پلاستیک نامرغوب، دستگیره نامناسب و یا هرچیز دیگری باشد. که در ابتدای نگاه کردن به آن باید به این مورد توجه نمایید.

برای اطمینان می‌توانید نام محصول موردنظر را در سایت‌های مخصوص به شرکت تولید کننده وارد کنید و شکل، مدل و حتی تمام جزئیات لوازم خانگی را از آن جا مورد بررسی قرار دهید و با زوم کردن و بزرگنمایی روی قسمت‌های مختلف لوازم خانگی محصول خود را با محصول اصل موجود در سایت مورد مقایسه قرار دهید. در این صورت است که موضوع رعایت نکات مربوط در تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی را مورد اهمیت قرار می‌دهید.

لوازم خانگی تقلبی بدون ذکر راههای ارتباطی

بسیاری از محصولات اصل برند معروف کارخانه و تولید کننده معتبر دارند که مشخصات تمام آن‌ها در روی بسته بندی مخصوص لوازم خانگی درج شده است ولی تولید کنندگان تقلبی اغلب بی‌نام و نشان هستند و هیچ جزئیات و حتی شماره تماسی از خود روی بسته درج نمی‌کنند تا در صورت نارضایتی از محصول با آن‌ها در ارتباط باشید و در این صورت است که نمی‌توانید به نحوه تشخیص لوازم خانگی اصل دقت کافی داشته باشید.

اگر شما در هنگام خرید به نکات ذکرشده در بالا بی‌توجه باشید. ممکن است که برای یک جنس تقلبی هزینه همان برند معروف را پرداخت کنید و این چنین نکات مربوط به تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی را مورد دقت قرار ندهید.

فروشگاه اینترنتی برای خرید

جمع بندی

در این مقاله در رابطه با تشخیص لوازم خانگی اصل از تقلبی و نحوه تشخیص لوازم خانگی اصل اطلاعات مفیدی به مخاطبان گرامی داده شد تا با آگاهی و توجه در این جزئیات بتوانند لوازم خانگی اصل و معتبر را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهند.