عمر مفید لوازم خانگی
هر آنچه که درباره عمر مفید لوازم خانگی باید بدانید

خانه محلی خواهد بود که می‌توانیم بیشترین زمان خود را در آن سپری کنیم. و در سال‌های اخیر، میزان اقامت افراد در محیط خانه و استفاده از لوازم خانگی افزایش نیز پیدا کرده است. این موضوع در طولانی مدت ما را با سوالاتی در مورد عمر مفید لوازم خانگی و چگونگی کارکرد آن‌ها روبه‌رو می‌کند.

با پیشرفت تکنولوژی، آناتومی و شیوه ساخت، طول عمر مفید لوازم خانگی به هیچ عنوان قابل مقایسه با گذشته نیست. و کار کردن با مواد و ابزار جدید، نیازمند کسب دانش و آگاهی در مورد شیوه‌های بهینه استفاده از آن‌هاست.

به طور مثال بسیاری از پدران و مادران ما یا افرادی که دوران میان‌سالی خود را پشت سر گذاشته‌اند. ممکن است در ارتباط با وسایل برقی آشپزخانه یا ابزاری که مجهز به سیستم‌های دیجیتالی جهت کنترل هستند به سختی ارتباط پیدا کنند. اما آیا این ابزارآلات جدید به اندازه تکنولوژی به کار رفته در آن‌ها، قادر به پاسخگویی به نیازهای ما هستند؟

عمر مفید لوازم خانگی
لوازم خانگی به لحاظ کارایی و تکنولوژی به کار رفته، قابل مقایسه با نسل‌های ابتدایی خود نیستند.

نرخ طول عمر وسایل خانگی چگونه اندازه گیری می‌شود؟

جالب است بدانید که بسیاری از موسسات و سازمان‌ها هستند. که در مورد عمر مفید لوازم خانگی مرتبا کنجکاوی به خرج داده و با اهداف مختلفی در مورد طول عمر وسایل خانگی مطالعاتی را انجام می‌دهند. به طور بدیهی یکی از شیوه‌های اطلاع در مورد این موضوع، بررسی و زیر نظر گرفتن طول عمر مفید لوازم خانگی توسط کاربران است. و با جمع آوری بخش عظیمی از این داده‌ها می‌توان گفت که به طور میانگین، هر کدام از ابزارهایی که در حال حاضر کاربردی‌تر هستند، می‌توانند طی چند سال پاسخگو باشند.

به طور مثال عمر مفید ماشین لباسشویی بر اساس میانگین استفاده افراد از این وسیله و بازه زمانی خاصی است. که دستگاه توانسته بازده خوبی از خود نشان دهد. اما اگر شرکت‌های سازنده بر کیفیت محصولات خود و افزایش دوام آن‌ها کار نکنند. حجم زیاد تولید می‌تواند فشار زیادی بر طبیعت وارد کرده و باعث خرابی آن شود.

تصور کنید چه می‌شود اگر عمر مفید ماشین لباسشویی کاهش پیدا کرده و هر خانواده ملزم شود. تا چند سال یک بار برای خرید یک ماشین لباسشویی جدید اقدام کند. در ادامه با برخی از این وسایل خانگی و عمر مفید لوازم خانگی آشنا می‌شویم.

عمر مفید لوازم خانگی
بسیاری از مطالعات در مورد طول عمر لوازم خانگی برای کمک به حفظ محیط زیست صورت می‌گیرد.

کدام وسیله خانگی بیشتر عمر می‌کند؟ (عمر مفید لوازم خانگی)

میزان عمر مفید لوازم خانگی تا حد زیادی به این بستگی دارد که شما چه اندازه از آن استفاده کنید. بسیاری از اوقات ما شاهد هستیم که افراد، پیش از فرسودگی یا از کار افتادن یک دستگاه ترجیح می‌دهند تا نمونه جدیدتری را خریداری کرده و از تکنولوژی بالاتری استفاده کنند. اما با این وجود، می‌توان گفت که جام بالاترین میانگین طول عمر مفید وسایل برقی در دست اجاق گازهای خانگی است. به طور میانگین می‌توان از اجاق گازهای امروزی انتظار 15 سال عمر مفید داشت. پس از این محصول با کمی اختلاف به یخچال‌ها می‌رسیم که انتظار می‌رود عمری حدود 13 سال داشته باشند.

در پایین این جدول، کمترین عمر مفید وسایل برقی به ابزارهایی مثل ماشین ظرف‌شویی و مایکروفر می‌رسد که میانگین عمر آن‌ها چیزی در حدود 9 سال است. می‌توان گفت این مقدار با توجه به تغییراتی که ما مرتبا در عرصه لوازم خانگی شاهد آن هستیم چندان کم نیست اما این مقدار طول عمر مفید محصولات لوازم خانگی به شرطی به حقیقت تبدیل می‌شود که شما در ابتدا یک محصول خوب را خریداری و در ادامه به شکل استانداردی از آن‌ها استفاده کنید.

عمر مفید لوازم خانگی
برخی عقیده دارند که در دهه اخیر، عمر مفید لوازم خانگی به میزان چشم گیری کاهش پیدا کرده است.

بخاری و سیستم‌های تهویه می‌توانند تا چند سال کار کنند؟

سیستم‌هایی که وظیفه تغییر دمای هوا را در سطح وسیع بر عهده دارند، برای اینکه بازده خود را حفظ کنند لازم است که به طور مرتب تعمیر و پاک‌سازی شوند. در مورد نسل‌های قدیمی کولرهای آبی، سرویس سالانه امری اجتناب‌ناپذیر بود، این موضوع همچنان در مورد بسیاری از سیستم‌های تاثیرگذار بر دما صدق می‌کند.

انتظار می‌رود که کوره‌ها در حدود 15 تا 20 سال، آب‌گرم‌کن‌های بدون مخزن در حدود 20 سال و آب‌گرم‌کن‌های برقی و گازی حدود 10 سال عمر کنند. در ادامه مطلب با تکنیک‌های بیشتری برای عمر مفید لوازم خانگی آشنا می‌شویم.

چگونه به افزایش عمر مفید یخچال کمک کنیم؟

معمولا لازم است تا هزینه قابل توجهی را برای خرید یک یخچال جدید صرف کنیم، اما حقیقتا عمر یخچال‌های امروزی ممکن است حداقل 7 سال باشد و این موضوع می‌تواند نگرانی‌هایی را در ذهن مصرف کننده ایجاد کند.

شما می‌توانید با رعایت برخی موارد به افزایش طول عمر یخچال خود کمک کنید. فریزر خود را روی صفر درجه فارنهایت و دمای محیط یخچال را در حدود 36 تا 37 درجه تنظیم کنید. این کار می‌تواند تا حد زیادی از تحمیل بار اضافه به کمپرسور جلوگیری کرده و عمر این دستگاه کاربردی را افزایش دهد.

فروشگاه اینترنتی برای خرید
برای استفاده بهینه از لوازم خانگی صرفا کافی است با تکنولوژی به کار رفته در این لوازم آشنا شوید.

ماشین‌های ظرف‌شویی و بهینه سازی‌هایی که به افزایش عمر آن‌ها کمک می‌کند

ماشین‌های ظرف شویی پرفروش بازار حداقل 7 سال کار می‌کنند اما اگر از مواد شوینده زیادی برای شست و شو ظرف‌ها استفاده می‌کنید، بهتر است این عادت را تغییر دهید تا نه تنها به دستگاه بلکه به ظرف‌های شما نیز آسیبی وارد نشود. گاهی بر روی جعبه این دستگاه حجمی بیش از میزان مناسب مواد شوینده گفته شده است. اگر مقدار مواد شوینده را در حد یک قاشق غذاخوری قرار دهید بسیار مناسب‌تر خواهد بود.

فروشگاه اینترنتی برای خرید
بسیاری از افراد علاقه دارند که لوازم خانگی خود را پیش از پایان عمر مفید دستگاه تعویض کنند.

چطور بازه عمر عمر مفید لوازم خانگی (ماکروویو) را افزایش دهیم؟

ماکروویو می‌تواند در حدود 6 سال دوام بیاورد. اما به یاد داشته باشید که ماکروویو برای گرم کردن جزئی طراحی شده و بهتر است مواد غذایی سنگین‌تر را به کمک فر حرارت دهید. خوراکی‌هایی که به سرعت گرم میشوند. انتخاب‌های مناسبی برای قرار گرفتن در دستگاه ماکروویو هستند.

آیا تعمیر لوازم خانگی روشی اقتصادی است؟

شاید به نظر برسد که تعویض و خرید یک دستگاه جدید بتواند کیفیت زندگی شما را افزایش دهد. و انتخاب به‌صرفه‌تری برای افرادی باشد. که سرمایه لازم برای خرید یک دستگاه جدید را دارند.

اما حقیقت این است که تعمیر لوازم خانگی در بسیاری از موارد پاسخگو بوده و به شما امکان می‌دهد تا مجددا از وسیله در یک بازه زمانی طولانی استفاده کنید و طول عمر مفید محصولات لوازم خانگی را به نحو چشمگیری افزایش دهید. به علاوه این کار می‌تواند از تولید بیش از حد و فعالیت کاذب کارخانه و در نهایت آسیب دیدن محیط زیست نیز جلوگیری کند.

نتیجه گیری برای عمر مفید لوازم خانگی

لوازم خانگی بخش قابل توجهی از فعالیت‌های روزمره ما را به خود درگیر می‌کنند. و بخش زیادی از زحمات و پس‌انداز ما می‌تواند صرف خرید نمونه‌های جدید لوازم خانگی شود. طبیعی خواهد بود اگر علاقه داشته باشیم که بدانیم این وسایل تا چه اندازه می‌توانند مفید و کارآمد باشند. اطلاع از میزان عمر مفید لوازم خانگی می‌تواند به شما کمک کند. تا انتخاب‌های معقول‌تری داشته و تصمیمی بگیرید که حقیقتا دوست دارید.

در واقع بسیار کم پیش می‌آید که فردی در مورد خرید تمام ابزارهای برقی خانه و آشپزخانه اقدام کند. چرا که این کار فضا را اشغال کرده و استفاده از تمام این ابزارها نیز برای افراد خانواده به طور مرتب ممکن نیست. پس اگر قصد تهیه وسایل خانگی خود را دارید، لازم است تصمیم بگیرید که دوست دارید سال‌های آینده خود را صرف استفاده از کدام ابزارها کنید و کدام یک برای شما مناسب‌تر خواهند بود.